абонентам

Шановні інтернет-користувачі! Якщо швидкість Інтернету Вас не влаштовує, не поспішайте сваритися зі своїм провайдером. Для початку з’ясуйте, у чому полягає справжня причина проблеми.

Швидкість в Інтернеті – дуже специфічна річ, вона залежить багато від чого і від неї багато залежить. Існує безліч причин, які можуть «гальмувати» швидкість доступу до Інтернету. Це може бути ліміт з’єднань в операційній системі, погані комунікації, завантаженість сервера, з якого в даний момент проводиться завантаження або щось ще.

Ймовірна причина низької швидкості Інтернету може ховатися у процесах, про які користувач навіть не підозрює. Такими процесами є різні комп’ютерні віруси.

Віруси можуть надавати різну дію на систему: деякі з них практично нешкідливі і непомітні, а деякі здатні завдати системі серйозної шкоди. Під час мережевих атак ваша швидкість доступу до Інтернету може суттєво знижуватися.

Наприклад, троянські коні можуть красти ваші паролі та відсилати їх своєму творцю, підключати ваш комп’ютер до бот-мереж (скупчення зламаних комп’ютерів, контрольованих зловмисниками). Хакери використовують бот-мережі для заробітку, інформаційних воєн та тероризму. Існують віруси-спамери, які постійно надсилають на електронні поштові скриньки листи з рекламою або вірусами, що знову-таки «з’їдає» частину Вашого інтернет-трафіку.

Однак, не варто засмучуватися. Рішення є. Мережеві екрани (фаєрволи) контролюють всі з’єднання з мережею, забороняючи або дозволяючи з’єднання з огляду на список правил. Через фаєрвол ви можете побачити, які програми, звідки та куди надсилають та отримують дані. Однак і мережевий екран може стати причиною повільного Інтернету через неправильне налаштування. Якщо у вас все чудово, можливо, проблема у провайдері. Швидкість потоку залежить від кількох факторів, насамперед від якості ліній зв’язку та вільної смуги.

І на останок. Щоб адекватно оцінити швидкість доступу до мережі, радимо протестувати швидкість інтернет-з’єднання на кількох спеціалізованих сайтах та в різних браузерах.